آبشار یخی دماوند در روستای نوا شهرستان آمل استان مازندران و در جبهه جنوبی قله دماوند واقع شده است.

آبشار شاهلولاک آبشاری دائمی در نزدیکی شهر چرمهین از شهرستان لنجان در استان اصفهان می‌باشد. این آبشار نزد مردم محلی به نام‌های شالورا، شاهلورا، شالوران نیز نامیده می‌شود.

آبشار برنجه بلندترین آبشار فصلی ایران در ۲ کیلومتری غرب روستای پیرامام (با قدمت چند هزار ساله) و همجوار روستای سرتنگ برزه در بخش زز و ماهرو از توابع شهرستان الیگودرز استان لرستان واقع شده است.

آبشار شاهاندشت بلندترین آبشار مازندران و بلندترین آبشار ایران در روستای شاهاندشت واقع در ۶۵ کیلومتری شهر آمل در بخش امیری قرار دارد.

آبشار هریجان در گردنه هزارچم در جاده تهران- چالوس قرار دارد و یکی از زیبایی‌های البرز می‌باشد.

آبشار پیران تنها آبشار آپارتمانی جهان و یكی از بلندترین آبشارهای ایران، در قسمت شمال غرب شهر ریژاو و در روستای ژالکه شهرستان سرپل ذهاب استان كرمانشاه واقع شده است.

آبشار شوی بزرگترین آبشار طبیعی در خاورمیانه و یکی از زیباترین آبشارهای ایران است. آبشار شوی در رشته کوه‌های زاگرس، در نزدیکی کوه سالن و فاصله ۶٨ کیلومتری از مرکز بخش سردشت دزفول در دهستانی به نام شوی از توابع بخش شهیون در استان خوزستان واقع شده است.

آب‌سفید عروس آبشارهای ایران و یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان می‌باشد که در جنوب شرقی این استان و در دامنه کوه‌های زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه در زلقی قرار گرفته است.

آبشار دوقلو یکی از زیباترین آبشارهای شمیرانات، در شمال تهران و در مسیر کوهنوردی دربند به توچال قرار دارد. دلیل نام‌گذاری آن دو شاخه‌شدن آب هنگام ریزش از آن است.

آبشار سنگان در نزدیکی روستای سنگان، در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب تهران و در دامنه‌های قله پهنه‌حصار قرار دارد.

آبشار تارم بزرگترین آبشار فصلی خاورمیانه در پنج کیلومتری شهر نی‌ریز و در دامنه کوه‌های جنوبی این شهر در استان فارس واقع شده.

آبشار نوژیان از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران در ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد، بخش پاپی، در استان لرستان واقع شده‌است.

آبشار آتشگاه لردگان طولانی ترین آبشار ایران در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر لردگان و ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد و ۲۰ کیلومتری شهر سردشت قرار دارد.

آبشار مارگون مرتفع‌ترین آبشار چشمه ای جهان و یکی از زیباترین آبشارهای ایران، در شهرستان سپیدان استان فارس، دهستان مارگون واقع شده است.

آبشار شلماش از مهم‌ترین آبشارهایی است که در سطح استان آذربایجان غربی و در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر سردشت جاری است. آبشار شلماش با دره‌ای سرسبز در کنار جنگل‌های پراکنده، در نزدیکی شهر سردشت واقع شده و از شاخه‌های رودخانه زاب کوچک محسوب می‌شود.

آبشار سمیرم در ۴ کیلومتری شرق سمیرم و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، در اعماق تنگه‌ای به همین نام با دیواره‌های سنگی واقع شده‌است که به همراه طبیعت سبز آن و محیط کوهستانی اطراف آبشار، خصوصاً در بهار و تابستان گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌نماید.

آبشار لاتون در استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل روستای کوته کومه واقع شده است. ارتفاع تقریبی آبشار لاتون ۱۰۵ متر است که به لحاظ بلندی، مرتفع‌ترین آبشار ایران به حساب می‌آید.

آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان- مشهد و در کنار روستایی به همین نام(لوه) و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ از قبیل ممرز، افرا و توسکا واقع شده است.

آبشار زرد لیمه یا آبشار بوئینه در دره‌ای طویل در منطقه دیناران شهرستان اردل، استان چهار محال وبختیاری و در انتهای دره‌ای به نام زرد لیمه قرار گرفته. این آبشار یکی از سرچشمه های رودخانه کارون است که با اضافه شدن به آب رودخانه بازفت و حرکت در دره های عمیق منطقه، مناظری شگفت انگیز را به وجود آورده است.

آبشار کبودوال گلستان یکی از معروف‌ترین آبشارهای این استان و تنها آبشار خزه‌ای ایران است که در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان علی آباد کتول، واقع شده.


Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/arthut/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 216