ویلای ال آر سی

نوشته شده توسط زهرا صامتی

ویلای ال آر سی در سال 2017 توسط استودیو آرژانتینی BDB Arquitectos طراحی شد. ویلایی که در شهر بوینس آیرس آرژانتین به مساحت 308 مترمربع احداث گردید.

اگر به مقاطع ویلای ال آر سی ، دقت کنیم، این ویلا در مجموع ۴ طبقه دیده می شود. در صورتیکه طبقه همکف و پشت بام، خیلی بزرگ نیستند و فضاهای اصلی این ویلا در طبقات اول و دوم قرار گرفته اند.

یکی از ویژگی های خاص این ویلا، استفاده ساده از متریال هاست. بتن، شیشه و چوب! تقریبا تمامی فضاها؛ کف، دیوار و سقف، با یکی از این متریال ها کار شده. به طوری که، سازه این ویلا بتنی است. همچنین نمای ویلا با چارچوب بتنی کار شده و شیشه های بزرگ روی نما، دید حداکثری به بیرون را رقم زده است.

پلان خانه L شکل می باشد، که باعث بوجود آمدن حیاطی در طبقه اول شده. این حیاط اجازه می دهد تا در طول روز از نور خورشید در خانه استفاده شود. طبقه همکف شامل؛ سالن ورودی، گاراژ و خدمات، طبقه اول؛ بخش عمومی خانه شامل اتاق نشیمن، آشپزخانه و حیاط با استخر شنا، در طبقه دوم؛ بخش خصوصی خانه شامل اتاق خواب و اتاق بازی و در طبقه سوم؛ تراسی بزرگ که فضایی تماشایی با دید به رودخانه ریو دلا پلاتا ایجاد کرده است، وجود دارد. (منابع: ب-4)

مشاهده 346 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1290{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید