پارک آبی وایلد وادی

نوشته شده توسط محمد صامتی

پارک آبی وایلد وادی سرزمینی سرشار از هیجان می‌باشد که در کشور امارات متحده عربی، شهر دبی و در خیابان جمیرا در کنار هتل برج العرب و هتل جمیرا بیچ واقع شده است.

وایلد وادی (Wild Wadi) به معنی رودخانه وحشی، با داشتن امکاناتی چون: سرد و گرم کردن آب در فصول‌ مختلف سال، سرسره‌های زیاد، ماشین موج سواری مصنوعی، آبشاری ۱۸ متری در جلوی در ورودی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسره آبی جهان، از پارک‌های آبی معروف جهان به شمار می‌رود. در این پارک آبی از سبک خاصی در طراحی و ساخت بهره برده شده، که برگرفته از شخصیتی افسانه‌ای در دنیای عرب می باشد که نام آن juha است.

جذاب ترین وسیله بازی در پارک آبی وایلد وادی، بلندترین سرسره آبی جهان می‌باشد. برای شرح این وسیله می توانیم این طور بگوییم که شما با استفاده از آن، نوعی سقوط آزاد را تجربه خواهید نمود. برای استفاده از این سرسره اول نیاز است که به بالای آن برسید. بنابراین بایستی چیزی در حدود ۳۲ متر ارتفاع را طی کنید. هنگامی که به بالای این سرسره عظیم می رسید، نفس هایتان سریع تر شده ولی این پایان هیجان شما نخواهید بود. در این هنگام باید به سمت کپسول هایی حرکت کنید که در این جا تعبیه شده است. همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتد و ناگهان از بلندی که زحمت کشیده‌اید تا به آن برسید رها می‌شوید! و با سرعتی بالغ بر ۸۰ کیلومتر بر ساعت به سمت پایین نزدیک می شوید. بعد طی این مسیر پر هیجان در انتها به یک استخر وسیع می رسید که از آب پر شده است. برای کسانی که عاشق هیجان هستند این وسیله یکی از بهترین هاست.

 برج سرج، ترن آبی غول پیکر، گرد باد آبی، آرامش در رودخانه، موج سواری، سرسره رودخانه خروشان، سرزمین بازی ها و  استخر موج از دیگر بازی‌های مهیج این پارک می‌باشند.

دقت داشته باشید که در این پارک تنها وسایل و بازی های تفریحی نمی بینید، بلکه می توانید از سایر خدماتی که در این جا ارائه می گردد هم استفاده نمایید. به طوریکه در این پارک یک بخش تقریبا مجزا را خواهید دید که در آن استخری برای نگهداری ماهی طراحی شده است ولی نه یک استخر معمولی و نه ماهی های معمولی، در این جا شما ماهی هایی را مشاهده می نمایید که خاص هستند و استفاده های تقریبا درمانی برای شما خواهند داشت. اگر شما به این استخر بیایید و فقط پاهای خود را به داخل آب آن ببرید، مشاهده می کنید که آب به نسبت دمای خوبی دارد و گرم است و با ورود پای شما ماهی ها به سمت آن شنا می کنند و به  گرد آن جمع می گردند. در واقع از کارهایی که این ماهی ها انجام می دهند باز کردن منافذی از پوست پای شماست که به هر دلیلی گرفته، آن ها با این کار به بهتر شدن گردش خون شما و پمپاژ آن در این قسمت بدن کمک بسیار زیادی می نمایند.

از دیگر خدمات این پارک می توان به لژ خصوصی اشاره کرد. به طوریکه برخی از افراد هستند که علاقه دارند در یک محیط خصوصی تر به تفریح بپردازند و زیاد در بین جمعیت و شلوغی حاصل از آن قرار نگیرند. در این پارک برای این گونه افراد تدابیر خاصی اندیشیده شده، آن ها می توانند در لژ خصوصی ساکن شوند و از آن جا برای گذراندن لحظات خود استفاده نمایند. کسانی که از این قسمت بهره می برند باید حداکثر هشت نفر باشند و می توانند از خدماتی مانند: چادر حمام آفتاب، صندلی و تختخواب در کنار انواع مواد غذایی و نوشیدنی و میوه استفاده نمایند. به این نکته توجه نمایید که وارد شدن در این قسمت نیاز به پرداخت هزینه ای ندارد، شما می توانید به این جا آمده و از آرامش آن استفاده کنید ولی در این جا از هیجان سایر وسایل بازی خبری نیست و یک محیط دنج تر برای شما فراهم آمده است.

پارک به این وسیعی مطمئنا نیازمند جایی است که شما بتوانید در آن جا تجدید قوا کنید و چیزی را در آن میل نمایید. در این پارک رستورانی تعبیه شده که می توانید انواع مختلف فست فودها و نوشیدنی‌ها را سفارش دهید. ولی این تمامی ماجرا نیست در این رستوران حتی غذاهایی مخصوص و محلی هم تهیه می‌شود تا شما را با فرهنگ این ناحیه آشنا نماید.

پارک آبی وایلد وادی چیزی در حدود ۳۰۰۰ کارمند داشته و با بیست و چهار اتاق مکانیکی که در آن‌ها وسایل عظیمی برای پمپاژ و یا کنترل وسایل و دیگر تجهیزات قرار گرفته در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمکعب بنا گردیده است. برای ساخت این پارک چیزی در حدود ۶۵۰۰ تن فولاد سخت، ۸۰ کیلومتر طناب و ۸۰۰ متر مکعب چوب بهره گرفته شده است. این ها تمامی چیز های نیست که در این بنا استفاده شده است، بلکه برای زیباتر شدن محیط چیزی قریب به ۴۰ هزار گیاه مختلف هم کاشته شده است.

اگر شما قصد دارید به این پارک آبی وارد شوید باید از میزان هزینه‌ای که باید پرداخت نمایید آگاه باشید این هزینه برای افراد بزرگ سال چیزی در حدود ۵۰ یورو است و اگر شما به همراه خود کودکی هم داشته باشید که سن آن از ۱۱ سال کمتر باشد. باید هزینه ای معادل ۴۵ یورو بپردازید.

اول از همه این مسئله واضح است که شما برای اینکه بتوانید به این پارک بیایید باید به شهر دبی سفری داشته باشید. پس مقصد شما در وهله اول دبی است پس از آن می توانید با کرایه کردن تاکسی و یا استفاده از وسیله عمومی مانند: مترو به این پارک زیبا برسید. (۱- مترو: ابتدا باید سوار خطوطی شوید که به ایستگاه burjuman  می رسد. سپس می توانید از آن جا یک تاکسی کرایه نمایید تا شما را به پارک آبی برساند. ۲- تاکسی: برای استفاده از تاکسی مسیرتان سر راست‌تر است و ساده‌تر به مقصد خواهید رسید تنها کافی است که در پایانه departs bur dubai سوار شوید تا شما را به راحتی به سمت پارک وایلد وادی ببرند.)

برای مشاهده تصاویر بیشتر پارک آبی وایلد وادی به بخش گالری تصاویر این مطلب، در ادامه صفحه مراجعه نمایید.

مشاهده 147 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1417{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید