زندگی شهری میلان

نوشته شده توسط زهرا صامتی

"زندگی شهری میلان" پروژه ای بلند پروازانه مسکونی- تجاری در ایتالیا است. پروژه ای که مقدار زیادی از مساحت زمینش فقط به مسیرهای دوچرخه و پیاده روی اختصاص داده شده است.

شکوه و عظمت این پروژه بخاطر میدانی با نام piazza delle tre torri است که در وسط این محدوده و مابین سه آسمان خراش بلند اطرافش قرار گرفته است؛ ساختمانهایی که توسط سه معمار معروف دنیا ساخته شدند. آراتا ایسوزاکی (Arata Isozaki) با همکاری آندریا مافیه (Andrea Maffei) در طراحی Isozaki Tower، که بلندترین آسمان خراش ایتالیاست و 202 متر ارتفاع دارد و در کنار آن؛ برج دانیال لیبسکند و تکمیل کننده این دو برج؛ اثری از زاها حدید؛ برج پیچشی با 170 متر ارتفاع.

ما دراینجا قصد داریم کمی درمورد اثر زاها حدید(Zaha Hadid ) توضیح دهیم؛ آسمان خراشی که از راه حل های مهندسی تکنوکرات استفاده کرده و با کمک استراتژی های ساخت، اثری معمارانه خلق کرده است و ساخت آن تا سال 2015 تمام خواهد شد. این برج قصد دارد پویایی و جنبش شهر میلان را زیاد کند و حس خاصی را به ببیندگانش القا کند. ساختمانی که به عنوان دروازه ورود به فییرا (Fiera) میلان می باشد. پروژه ای که در اطراف یک هسته مرکزی به سمت قله کمی چرخیده است و بارهای جانبی توسط بارهای هسته مرکزی و عمودی توسط یک سری ستون مقاومت می کنند.

فضاهای تجاری در طبقات پایینی قرار گرفته اند. محل های سکونت مورد نظر زاها حدید هم، هفت ساختمان خطی در اطراف یک حیاط هستند که به طورغیرمستقیم، دید افقی زیبایی به شهر دارد. الیاف سیمان و پانل های چوبی نما، فرم مورد نظر حدید را در تراس و بالکن ها مورد تاکید بیشتری قرار داده است. بسیاری از آپارتمان جنوب شرقی از نور خورشید بهره می گیرند و به نمایش سراسری شهر و پارک  می پردازند.

مشاهده 4236 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}539{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید