رستوران شانگهای لن

"پاتریکس گیلس" و "دوروتی بویسیر" فارغ التحصیلان طراحی داخلی، کار حرفه ای خود را در سال 1995 با استودیو طراحی "کریستیسن لیاگره" در پاریس آغاز کردند.

بعد از مدتی بویسیر (Boissier) در آتلیه فیلیپ استارک مشغول به کار شد و گیلس (Gilles) بعد از نه سال همکاری با لیاگره، سرپرستی آتلیه طراحی وی را به عهده گرفت و سرانجام در سال 2004 آنها دفتر "گیلس و بویسیر" را افتتاح کردند.

پس از اجرای چندین پروژه موفق به سرعت نام و آوازه این دفتر بر سر زبان ها افتاد و آنها بازار خود را در کشورهای آسیایی از جمله دبی، ابوظبی، استانبول و چین یافتند. رستوران "شانگهای لن" از آثار موفق این دفتر، ساختمان چهار طبقه ای با مساحتی برابر 6000 مترمربع است که در گذشته به اداره ای دولتی در شانگهای تعلق داشت.

"ژانگ لن" مالک رستوران زنجیره ای "سئوس بیوتی" و باشگاه "لن" در پکن چین است که هر دو آن توسط فیلیپ استارک طراحی شده اند. وی برای طرح رستوران جدید خود انگیزه جوانی، خلاقیت و بداعت طبع "گیلس و بویسیر" را دلیلی برای همکاری با آن دو دانست. این مجموعه شامل یک بار، اتاقی برای صرف چای، کافه تریا و دو رستوران چینی و فرانسوی است.

گیلس به طور عمدی از نقوش و گرافیک متنوعی در طرح خود بهره جسته تا ضمن پاسخگویی به سلایق مشتریانی با ملیت های مختلف، از یکنواختی نقوش با توجه به وسعت رستوران بکاهد. هر طبقه با طرحی متمایز، از رنگ ها و طرح های مهیج و شاد تا آرام و رسمی تزیین شده است. سه طبقه اول به سبک معماری آسیای شرقی و طبقه انتهایی به سبک فرانسوی طراحی شده اند. نمای سالخورده ساختمان رستوران، تناقض زیبایی با آنچه در داخل انتظار مهمانان را می کشد، آفریده است.

مشاهده 3284 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}986{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید