رستوران شرکت فراری

رستوران شرکت فراری، ساختمان چند منظوره، متعلق به کمپانی صاحب نام "فراری" است.

ایده رستوران شرکت فراری برگرفته از بال های جانبی (سالن غذاخوری) و باله عقبی (درمانگاه، سالن ورزشی و کافه) هواپیما می باشد. این رستوران توسط آئداس ویسکونتی (Aedas Visconti) معمار ایتالیایی، در سال 2009 در شهر مارانلو، ایتالیا طراحی شده است. این بنا می تواند نمونه بارزی از تفاوت میان طراحی سالن های غذاخوری و طراحی رستوران ها باشد.

تفکر ماشینی صاحبان آن، این بنا را به غذاخوری بزرگی تبدیل کرده است که در آن معماری و طراحی داخلی هر دو مغلوب قدرت برند تجاری شرکت فراری شده اند. فرم آیرودینامیک سالن، یادآور خطوط منحنی و نیرومند ماشین فراری است که به واسطه شفافیت طبقه همکف معلق به نظر می رسد.

طراحی داخلی این بنا نیز ساده، یکدست و تداعی کننده فضای صنعتی کارخانه است. تکرار مداوم اجزا طراحی داخلی و رنگ قرمز صندلی های سالن، که یکی از مشخصه های یادآور نام فراری است نیز؛ در تحمیل تفکر ماشینی و تکمیل سناریوی طراحی نقش به سزایی ایفا می کنند.

در مجموع موفقیت این اثر را بیشتر می توان در ارائه راه حل های مناسب معمار، در برآورده ساختن خواسته های کارفرما جستجو کرد. ترکیب سازه اکسپوز، پوشش استیل پله برقی و رنگ های گرم کف و جداره ها و البته وجود فضای سبز ضمن القای حس حضور در یک فضای اداری، صمیمیت کافی برای برخورد اجتماعی کارکنان در تراز همکف که به گفته طراح، یک پلازای محصور است را فراهم می کند.

به منظور کاهش اثر خیرگی ناشی از نور غربT جداره شفاف غربی با گیاهان رونده پوشیده شده است. سقف رستوران عاری از جزییات است و عناصر تاسیساتی همچون "رستوران پینک" در مرکز "ژرژ پمپیدو" اکسپوز است. به طور کلی طرح معماری بنا و طرح داخلی رستوران همچون اسکیس طراح، ساده، سلیس و همانند محصول این شرکت جذاب و پویا است.

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}954{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید