رستوران ژاردین دوجید

نوشته شده توسط زهرا صامتی

"جاردین دو جید" یکی از برندهای معتبر رستوران در چین است که با شش شعبه در این کشور، چندین سال متوالی موفق به کسب عنوان برترین آشپزخانه سال چین شده است. طرح های داخلی این رستوران نیز که توسط مشاور "پال" طراحی و اجرا شده اند، از موفق ترین آثار این گروه و به عنوان دست آورد جدید معماری شرق از سوی منتقدین چینی معرفی شده.

دکتر پاتریک لئونک، موسس این دفتر معماری است که آثارش را خارج از مرزهای زمانی و تلفیق مسالمت آمیز فرهنگ شرق و غرب می داند. این دفتر معماری در چندین شهر چین از جمله شانگهای، شنزن و پکن نمایندگی دارد.

شعبه شانگهای رستوران "ژاردین دوجید" بدون شک فراتر از قالب روزمره رستوران های چینی ظاهر شده است. در بررسی اولیه محل، سقف کوتاه رستوران وسطح نورگیری کم چالشی را بر سرراه طراحان قرار داد تا آنجا که حتی سرمایه گذاران رستوران را تا فسخ قرارداد خرید محل پیش رفتند. پیشنهاد گروه طراحی با در نظر گرفتن حریم های خصوصی مشتریان در طرح خود، خلق پلانی باز و چیدمانی انعطاف پذیر با قابلیت نفوذ نور به عمق رستوران بود. برای حل معضل سقف کوتاه نیز دیوارها کوتاه و یا شفاف و مصالح روشن و منعکس کننده انتخاب شده اند.

اثر فرم بیضی و منحنی بر پویایی رستوران حائز اهمیت است، گویی تا زمانی که چشم ها به دنبال خطوط می دوند، همیشه موضوعی نو برای کنجکاوی وجود دارد. در این میان رنگ نارنجی راه خود را در میان سفیدی رستوران باز می کند و روح تازه ای بر فضای سرد رستوران دمیده و با گرمی، ورود مشتریان به رستوران را خوش آمد می گوید.

مشاهده 2052 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}891{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید