رستوران موجو آی کوییزین

نوشته شده توسط زهرا صامتی

با پیشرفت فن آوری روز دنیا و گسترش و تاثیر روزافزون آن در زندگی روزمره انسان ها، حوزه فعالیت و رفتاری آن ها دستخوش تغییرات شده است، به طوری که طراحان و صاحبان مشاغل با به کارگیری فن آوری جهت ساخت سیستم های هوشمندی که نسبت به محیط واکنش نشان می دهند، تلاش در پررنگ تر کردن نقش مخاطبین در شکل گیری این گونه فضاها و کاستن از اهمیت مصالح و جزییات تزیینی دارند.

نمونه ای از اینگونه فضاها " رستوران موجو آی کوییزین" در تایوان است که در سال 2010 توسط گروه طراحی موسکی (Moxie Design) ساخته شد. میزهای دو نفره رستوران به حسگرهای تماسی مجهز شده است و توسط پروژکتورهایی که بر روی میزها نصب شده اند تصاویر بر روی میز نمایش داده می شوند. به کمک این حسگرها وتصاویر، مشتریان می توانند به منوی رستوران دسترسی داشته، غذای باب میل خود را سفارش داده، به سلیقه خود تصاویر روی میز را تغییر دهند، صورت حساب خود را پرداخت نمایند. این اطلاعات در بانک اطلاعاتی رستوران و در فایل مخصوص هر مشتری ذخیره می شود.

استفاده از تکنولوژی روز از ویژگی های آثار موکسی است که در این رستوران به بهانه برانگیختن احساس شور و هیجان در مخاطبان به کار گرفته شده است. نکته حائز اهمیت توجه خاص طراحان به ترکیب مناسب نور و رنگ است. چنین رویکردی بی شک سرآغاز استفاده از تکنولوژی دیجیتال در نسل جدید فضاهای خدماتی-تفریحی می باشد.

مشاهده 3829 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}550{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید