رستوران تری تری

نوشته شده توسط زهرا صامتی

اهالی منطقه "پولانکو" در مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک، به تازگی شاهد تغییر ساختمان های مسکونی به ساختمان های اداری و رستوران هستند که این امر با استقبال صاحبان مشاغل و رستوران داران به نام شهر روبرو شده است.

رستوران ژاپنی تری تری با همکاری گروه معماری رجکایند (Rojkind) شعبه دیگری را در این منطقه راه اندازی کرده است که طرح آن برنده جایزه معتبر "ای . زی" سال 2012 در بخش منتخب مردمی شده است. مایکل رجکایند معماری مکزیکی است که به مدت 12 سال به عنوان نوازنده درام در یک گروه موزیک فعالیت داشت. وی به دانشگاه مکزیکوسیتی راه یافت و پس از فارغ التحصیلی از رشته معماری در سال 2002 دفتر روژکاید را تاسیس نموده و به سرعت توانست لقب یکی از ده معمار آوانگارد منتخب مجله رکورد سال 2005 را ازآن خود کند. اساس طرح رستوران تری تری که از موفق ترین آثار وی محسوب می شود، برپای بازسازی آپارتمانی مسکونی به رستوران با زیرساخت های از پیش تعیین شده و حذف هر آنچه که نشانه ای از کاربری پیشین داشته باشد، بنا نهاده شد تا اثری جذاب و مبتکرانه را رقم زند.

طرح رستوران ساده و خوانا با روحیاتی مدرن بوده و در عین حال اشاره ای به نقش مایه های ژاپنی  دارد که در اولین برخورد نظر مشتریان را به خود جلب می کند. پوسته نیمه شفاف بنا با چشمه های لوزی شکل و با اندازه های متغیر بر روی نما گسترده شده و با نور آبی خیره کننده ای تزیین شده و حجمی سبک، ساده ، منحصر به فرد و بازیگوشی آفریده است که در کنار ظاهر هیجان انگیز آن، درونی آرام و خوشایند به رستوران می بخشد.

جام های شیشه در نما، با ساختاری نیمه شفاف و مواج نه تنها ساختمان را به سوی مخاطبان گشوده و رستوران را قابل دسترس نشان می دهد، بلکه نور طبیعی و منظر سبز محوطه را نیز به داخل سالن ها می آورد.

در قسمتی از رستوران با الهام از شیوه نشستن بر روی کف سالن با رنگ سبز در زمین فرو رفته و مبلمان خاصی نیز با رنگ سبز طراحی شده است. همچنین تنوع انواع مبلمان سنتی ژاپنی و میز و صندلی های رسمی نیز در تعریف کیفیت فضایی موثر بوده و زون های مختلفی برای نشیمن تعریف کرده است.

مشاهده 2458 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}422{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید