رستوران و استودیو آکوستیک بلوفراگ بمبئی

تبدیل ساختمان انبار آرد در منطقه ای صنعتی به استودیوی صدابرداری، نه تنها گروه طراحش را در هندوستان به سرعت بر سر زبان ها آورد بلکه فراتر از مرزهای هندوستان و در سطح بین الملل نیز مطرح کرد.

استودیو بلوفراگ یک استودیوی ضبط موسیقی و صدا در بمبئی هندوستان است که مجهز به رستوران، بار و سن اجرای زنده می باشد، که عرصه ای برابر با 1000 مترمربع را اشغال کرده است. گروه طراحی Serie Architects  با مدیریت کریستوفر لی در سال 2007 این بنا را طراحی و اجرا کردند. کریستوفر در خصوص این بنا می گوید: "ساختار هندسی طرح متشکل از شبکه ای متلاطم از دوایر با اندازه های مختلف است که حول هندسه نعلی شکلی گرد آمده اند."

اساس چیدمان این دوایر وجود سن اجرا و ضبط موسیقی زنده ای است که در انتهای محور اصلی سالن قرار داشته و دید سالن را به خود معطوف می کند. این دوایر با جداره ای از رزین نیمه شفافی که قابلیت نورپردازی طیف متنوعی از نور را برای مراسم مختلف فراهم آورده است، از یکدیگر منفک شده و فضایی اختصاصی برای هر میز فراهم می آورند. پوشش داخلی این فضاهای استوانه ای، از جنس پارچه مخمل است و ظرفیت پذیرایی برابر 4 تا 10 نفر را دارد. ضمن اینکه تراز هر یک از این دوایر نسبت به مرکز سالن به گونه ای تغییر می کند که زاویه دید مناسب و بدون مزاحمتی را به سن میانی سالن برای لایه های پشتی امکان پذیر ساخته است.

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1138{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید