سیمپلون- آ

نوشته شده توسط زهرا صامتی

بوداپـست (Budapest) پایتخت کشور مجارستان و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر بعلاوه مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز می باشد.

بوداپست از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانه باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود واقع شده اند. مساحت این شهر حدود 525 کیلومتر مربع است و به هیچ شهرستانی وابسته نیست و بصورت مستقل از سازمان استان بندی کشور مجارستان اداره می شود. در ضمن بوداپست، یکی از بزرگترین شهرهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. پروژه سیمپلون- آ (Simplon_A) در جنوب غربی این شهر، به عنوان بخش مسکونی در طرح توسعه قرار داشت و خیلی زود به قطعه ای رنگارنگ در یکی از خبایان های بوداپست، تبدیل شد.

این ساختمان در سال 2008، توسط گروه T2.a Architects طراحی شد. بنایی که در کنار مجموعه ساختمان های مدرن همسایه اش که در سال 1960 ساخته شده بودند، قرار گرفت. واحدهای این آپارتمان همگی بزرگ اند و رنگ هایی در نمای این واحدها دیده می شود که در هر طبقه متفاوت هستند؛ رنگهای زرد، نارنجی، قرمز، سبز و آبی فیروزه ای، که بر روی درب واحدها دیده می شوند؛ که علامت تفکیک واحدها از همدیگر می باشند. در ضمن ساکنین واحدها به خوبی با تراس روبروی خود، ارتباط برقرار می کنند.

پنجره های نما، از صفحاتی آلومینیومی قابل تنظیم در برابر آفتاب و سایه تشکیل شده است. بنابراین آنها به عنوان یک فیلتر بسیار عالی در خدمت ساکنین می باشند. شکل کلی پلان آپارتمان، شبیه حرف U می باشد، که به نفوذ بهتر آفتاب و تهویه طبیعی مناسب کمک شایانی کرده است. در طبقه همکف این مجموعه نیز، یک سری خدمات عمومی مثل فروشگاه، داروخانه و کافی شاپ دیده می شود که هم برای ساکنان و هم برای افراد محل قابل استفاده می باشند.

مشاهده 3735 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}656{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید