والدن هفت

نوشته شده توسط زهرا صامتی

والدن هفت از نخستین پروژه های بلند پروازانه ی اجرایی ریکاردو بافیل است که به بسیاری از مشکلات زندگی شهری مدرن پرداخته است. والدن 7 مستقر در نزدیکی خرابه کارخانه سیمان قدیمی واقع شده و در سال 1975 میلادی، در اسپانیا ساخته شد.

ساختار خاصی از مسکن و ایده ارائه فضاهای عمومی و باغ، از پژوهش های پیشین ریکاردو بافیل بود که برای ساکنان بنا، کیفیت لذت بخش بهبود یافته زندگی را باعث می شد. این ساختمان شامل 14  مجموعه آپارتمان است که گروه بندی شده و حدود پنج حیاط و در بالا آن ها دو استخر شنا می باشد.

والدن هفت

با چند مورد استثنا، هر آپارتمان به نظر می رسد بر روی هر دو قسمت بیرونی و یکی از حیاط های داخلی قرار گرفته است. یک سیستم پیچیده از پل ها و بالکن ها در سطوح مختلف، دسترسی و ایجاد مناظر فوق العاده را بوجود آورده است.

والدن هفت

نمای بیرونی دارای ظاهری بزرگ و سنگربندی شده و به طور کامل قرمز رنگ است.  از طریق پیشنهاداتی مانند داستان های شهری، چند پنجره در ارتفاع به خارج بنا باز شد. حیاط بخاطر شدت رنگ آبی، بنفش و زرد، حالتی پر جنب و جوش دارد. حیاط اصلی، در ورودی ساختمان، توسعه خیابان و میدانی برای استفاده ساکنان، را باعث شده است.

والدن هفت

سازماندهی فضایی، طیف گسترده و متنوعی از فضاها را شامل می شود. واحد ها از ترکیب های  مختلف 30 متر مربعی تشکیل شده که در یک یا دو طبقه توزیع و محدوده مسکونی از مدل های تکی تا چهارتایی تشکیل می شوند.

والدن هفت

جالب ترین جنبه این پروژه، راه غیر معمول برای رسیدن به بلوک مسکونی است. هجده برج، هفت حیاط، یک شبکه مدولار غیر سیستماتیک و فضای عمومی گسترده؛ یک دخمه پرپیچ و خم (هزارتو) عمودی با هیچ تکرار و یکنواختی را بوجود می آورد.

مشاهده 4522 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}599{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید