مجتمع مسکونی لاون

ولز کوتز نقشی کلیدی در توسعه ی طراحی مدرن در انگلستان در دهه ی 1930 داشت. او عضوی از گروه قرن بیستم بود که در سال 1930 تشکیل شد؛ گروهی که برای ارتقاء اصول طراحی مدرن تشکیل شده بود.

ولز کوتز سپس عضو گروه تحقیقاتی معماری مدرن MARS گردید که در سال 1933 تشکیل شد. او یک مهندس دارای تحصیلات آکادمیک بود و قبل از اینکه رشته ی معماری را پیش گیرد، به عنوان یک طراح شهرت یافته بود. تجربه ی عملی مدرن او به عنوان یک طراح صنعتی، باعث برنده شدن او در رقابت (اکو رادیو) با طراحی دایره ای شکل شد که طراحی آن بر مبنای طراحی بلند گو بود و از مواد سیال موجود در ماده ی باکلیت (رزین فرمالدئید) در آن بهره می برد تا بتواند به راحتی با هزینه ی کمی به تولید انبوه برسد.

ولز کوتز تولید انبوه مبلمان منزل را فقط برای کمپانی های پِل و ایسوکن طراحی کرده و هم چنین فقط یک عدد از قطعات ر برای کارفرمایان خاص، طراحی نمود. فعالیت طراحی داخلی او بر مبلمان جا سازی شده و توکار تأکید داشت (او به عنوان مخترع دستگیره ی D شکل شناخته می شود)؛ وی همچنین اعتقاد داشت که وسایل خانه به عنوان اجزء لاینفک معماری، باید عناصر تعریف کننده ی معماری داخلی محلی و مدرن باشند.

گروهی از بلوک های آپارتمانی در خیابان لاون در لندن انگلستان مخصوص مدیرن شرکت ایسوکن با نام پریچاردز، اولین پروژه ی ساختمانی عمده ی ولز کوتز به شمار می آید، این پروژه که نشانگر تعهد وی به اصول طراحی مدرن است؛ در بلوکی 4 طبقه و منفرد، با 5/5 متر عرض به همراه بالکن هایی برای دسترسی به بیرون طرح شده است؛ ابتدا در این طرح 31 آپارتمان وجود داشت (هم اکنون 36 آپارتمان در حال بازسازی می باشند)؛ که 22 عدد از این آپارتمان ها، حداقل گرا و مخصوص یک نفر می باشند که انتهای هر یک از آن ها یک استودیوی کار بزرگ تر و 2 بلوک دو خوابه وجود دارد.

این پروژه با جزئیات تصمیم گیری در مورد نوع و چیدمان اسباب و اثاثیه و لوازم توکار در سال 1937 در مقاله ی یورک و گیبرد به نام (آپارتمان مدرن) آمده است و به عنوان آپارتمان های مخصوص افراد مجرد از آن ها یاد شده است. فضاهای این طرح بسیار کوچک هستند که این امر بیش از آن که به دلیل ایده های زندگی راحت تر ساکنین باشد، منتج از اشتغال قبلی وِلز کوتز و تفکراتی از قبیل کارآیی و ابزار طراحی شده ی هوشمندانه است.

تراز سقف این طرح، تنها دارای یک واحد بزرگ با یک تراس سقفی خصوصی می باشد و طبقه ی همکف دارای یک گاراژ و تسهیلات اقامتی خدمه می باشد که خدمات نظافت و سرو غذاها را برای ساکنین انجام می دهد. بعدها در سال 2004 مرمت کامل این نشانه ی شهری درجه ی یک مدرن، توسط گروه معماری آوانتی انجام شد.

مشاهده 4978 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}465{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید