ویتیر شهری در ایالت آلاسکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰1۰ میلادی 220 نفر بوده.

سایت موجود در انتهای شرقی شهر لندن، مجتمع مسکونی باغ های رابین هود، کاملاً پر سر و صدا می باشد و از سه طرف با سه مسیر سواره اصلی احاطه شده است.

مطابق نوشته جیمز دونات و گوین استامپ در مجله آثار (works) دستاورد بارز ارنو گلدفینگر (Erno goldfinger) در کارهای پس از جنگ او، استفاده از قاب است.

سایت شماره 4 در شمال شرقی توین پارک، یکی از دو پروژه ای است که توسط پرنتیس و چان، اولهاسِن به عنوان بخشی از پروژه عظیم "کمپانی شهرسازی نیویورک" در 13 سایت مختلف در محدوده توین پارک منطقه برانکس ایالت نیویورک آمریکا در سال 1970 انجام شد.

در پروژه راید، گروهی از ساختمان ها متشکل از 28 خانه تراسی یک طبقه، در زمینی کشیده و کمی شیب دار (با جهت شیب از شمال به جنوب) قرار گرفته اند و در یک سمت خود دارای جاده ای می باشند که به منظور دسترسی به هر یک از خانه ها در نظر گرفته شده است. این خانه ها به صورت مشارکتی با انجمن خانه سازی کاکین که در سال 1962 توسط مایکل بیلی تأسیس شد ساخته شدند.

یورن آتزن (Jorn Utzon) از سال 1954 شروع به بسط ایده های طراحی خود برای واحدهای اقامتی نمود؛ این امر برای پذیرش در یک رقابت طراحی در مرکز شهر الینبرگ اتفاق افتاد که در زمان همکاری وی با معماران سوئدی به نام های اریک و هنری اندرسون بود.

خانه های اعضای باهاوس به صورت یک مجتمع مسکونی در شهر دِسا آلمان و توسط والتر گروپیوس طراحی و ساخته شد. شاید این مجموعه مهم ترین مجتمع مسکونی مدرن آغازین باشد. فرم مکعبی این خانه، دیوارهای پرده ای آن و پلان نامتقارن انتزاعی اش، نمایشی متهورانه از این سبک جدید بود.

گروه معماری Emre Arolat Architects مجموعه مسکونی وایکیم (Vicem) را در فضایی با زیربنای 9500 مترمربع در کشور ترکیه طراحی و اجرا نمود. این گروه با هدف حفظ بافت طبیعی منطقه و عدم دخالت در طبیعت بکر آن، این مجموعه مسکونی را در حد فاصل جاده ساحلی و دریا طراحی کردند. مجموعه مسکونی وایکیم بر روی نوک یک صخره در امتداد خط ساحلی واقع شده است.

منطقه سرسبز "مودرانی" در جنوب شهر پراگ جمهوری چک، واقع شده است. در این منطقه، علاوه بر کوه های سرسبز، رودخانه مولداو نیز قرار دارد. از ابتدای قرن بیستم، ساخت و ساز در این منطقه آغاز شد. اکثر ساختمان های موجود در این منطقه، ویلایی است. برج 60 متری "میکرونا" یکی از نمادهای این منطقه به شمار می رود.

تراس ها و راهروهای سرتاسری، در ایجاد بافت منسجم این شهرک تاثیر گذار بوده و به عنوان یک میانجی موثر در بخش های مختلف عمل می کنند. در واقع سعی شده است تا در این طرح از بالکن و تراس های سرتاسری به عنوان فاکتورهای اصلی طراحی استفاده شود.

بوداپـست (Budapest) پایتخت کشور مجارستان و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر بعلاوه مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز می باشد.

ساختمان Roller Coaster در سال 2008 در شهر نانتس فرانسه، توسط BERRANGER & VINCENT و در زمینی به مساحت 6200 متر مربع طراحی و ساخته شد.

والدن هفت از نخستین پروژه های بلند پروازانه ی اجرایی ریکاردو بافیل است که به بسیاری از مشکلات زندگی شهری مدرن پرداخته است. والدن 7 مستقر در نزدیکی خرابه کارخانه سیمان قدیمی واقع شده و در سال 1975 میلادی، در اسپانیا ساخته شد.

یکی از آزمایشات بزرگ مسکن توسط Taller de Arquitectura انجام شده است. یک پیش نمونه آزمایشی که نشان دهنده نظریه شهر باغ در فضا می باشد.

La Muralla Roja که به زبان اسپانیایی یعنی؛ دیوار سرخ، یک پروژه مسکونی در مانزانرا اسپانیا می باشد که در سال 1968 ساخته شد. ساختمانی که به عنوان مرجع خوب و واضحی برای معماری محبوب منطقه مدیترانه است که نتیجه الهام گرفتن از معماران سنتی نواحی مدیترانه می باشد.

Living Foz که به پرتغالی یعنی؛ دهانه زندگی  مجموعه ای است که در سال 2008 توسط گروه معماری dEMM Arquitectura درمنطقه ساحلی پورتو پرتغال (Porto) طراحی شد.

آپارتمان های رو بنجامین فرانکلین به دلیل برجستگی شان از لحاظ ساخت و اجرا در تاریخ معماری جهان ثبت شده اند.

بیش از هر گونه خلاقیت در سبک معماری، شاید مهمترین پیشرفت مشترک، در اکثر خانه هایی که برای نمایشگاه کلبه های ارزان قیمت در باغ شهر لچوورت بنا شده اند، تدارک تسهیلات تأسیساتی و خصوصاً طرح های جدید برای مخازن سیفون های سرویس ها، دیگ های لباسشویی و تأمین آب گرم در حمام و سرویس های بهداشتی را بتوان ذکر کرد.

اولین نمایشگاه خانه سازی در هلند در سال 1902 بر پا شد. این گونه خانه سازی، جایگزین شیوه ی محلی خانه سازی گردید و مانند قوانین خانه سازی اولیه از این دست، اساساً به کنترل کیفیت ساخت، جلوگیری از واژگونی ساختمان و یا انتشار حریق تأکید داشت.

در طول دهه ی اول قرن بیستم، هنری سواژ به موازات کار برای کارفرمایان و تجار خصوصی متمول، طراحی خانه های ارزان قیمت را نیز در ذهن خود پرورده بود. او بلوک های آپارتمانی متعددی را در پاریس فرانسه طراحی کرد که توسط موسسه ی "Societe Anonyme des Logements Hygiéniques a Bon Marche" ساخته شد (سازمان تأمین خانه های ارزان قیمت بهداشتی)؛ این امر باعث بهتر شدن خانه سازی برای کارگران گردید.

صفحه1 از3