برج اداری لی سینگ

نوشته شده توسط زهرا صامتی

برج اداری 180 متری لی سینگ در پاریس فرانسه، طراحی آن در سال 2012 توسط گروه نیوتلینگ ریدیجک (Neutelings Riedijk Architects) به اتمام رسید. این آسمان خراش به عنوان نقطه کانونی شرق پاریس در توسعه های جدید شهری محسوب می شود.

بنایی که در نزدیکی کتابخانه گراند (Grande Bibliothèque) و شامل 5 قسمت جداگانه است که هر کدام شش داستان را روایت می کنند و از دو هسته عمودی با فضای باز میانی تشکیل شده است. هر بلوک، یک فضای درونی باز و پشت بامی وسیع نیز دارد.

این برج حدود 110 هزار مترمربع در طبقه همکف مساحت دارد و شامل 300 اتاق اقامتی و یک مرکز خرید و 10 طبقه پارکینگ زیرزمینی می باشد. به نظر می رسد که برای اولین بار ساختمانی به این بلندی در پاریس ساخته شده است.

"لی سینگ" که به "پنج - The Five" نیز معروف است، مزایای استفاده از ساختمان های بلند مرتبه را به خوبی دارد، مواردی مثل؛ اقتصاد زمین، حمل و نقل، چشم اندازهای زیبای شهری، ادغام خدمات محلی-رفاهی و ... که همگی مقیاسی انسانی دارد. "پنج- The Five " متشکل از پنج جزیره، با شش طبقه مستقل و سازمان یافته در اطراف یک فضای مرکزی است که تداعی یک مربع یا باغی را می کند که دارای فضاهای تجاری می باشد و حکم یک شی یکپارچه را دارد که وجود یک سری بازشو و حفره در جداره نما، اجازه می دهد تا چشم به حرکت در بیاید و مدام در حال چرخش باشد.

"لی سینگ" به عنوان یک شی منفرد قصد دارد تا بین پاریس و حومه شهری آن ارتباط مطلوبی برقرار کند. این آسمان خراشی جاه طلبانه تبدیل به معماری برای توسعه پایدار شهری شد. همچنین این پروژه شامل تولید انرژی تجدیدپذیر از جمله استفاده از سیستم گرمایش زمین، پمپ حرارتی خورشیدی و غیره می باشد. شکل برج، با جزایر خود در 6 طبقه به استفاده از پله هم تشویق می کند تا از وجود دهانه های تهویه مطبوع طبیعی و کاهش مصرف انرژی نیز بهره بگیرد.

مشاهده 2184 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}691{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید