موزه یوز شانگهای

موزه یوز شانگهای برای اولین بار در 28 مارس 2017، در شهر شانگهای چین افتتاح شد. این موزه با هدف نمایش و معرفی خاطرات، مجسمه ها، اسباب بازی ها و عکس هایی از کارکترهای پرطرفدار کارتون های دوران بچگی ساخته شد.

موزه یوز شانگهای در محوطه وسیع نمایشگاهی به مساحت ۴۲۰۰۰ متر مربع، طراحی و ساخته شد. طراحی کلی این موزه به صورت کاملا ساده با غرفه هایی تفکیک شده انجام شده است که هرکدام از غرفه ها، بازدید کننده را به یاد کارتونی خاص با خاطره ای ناب از روند رشد و تغییر آنها خواهد انداخت. قطعات‌ مجسمه های موجود در این گالری موزه، به صورت کارهای گرافیکی سیاه و سفید و رنگی در اندازه های مختلف، طراحی و ساخته شده اند که دیدگاهی زیبا و قدرتمند برای مخاطبان به همراه خواهد داشت.

در مرکز موزه یوز شانگهای، یک اتاقک اختصاصی می باشد که در این فضای نمایشگاهی به عنوان معبد نام گذاری شده و مجسمه ای با نام گذر همراه از ابتدا تا انتها در آن قرار گرفته است و نقطه توجه موزه می باشد. همچنین در گالری های دیگر این موزه تابلوهای گرافیکی نقاشی از کارتون های محبوب امروزی و قدیمی به نمایش گذاشته شده است.

تمامی آثار موجود در موزه یوز شانگهای توسط هنرمند ۴۳ ساله آمریکایی، کاوز طراحی و ساخته شده است که طراحی اولین نقاشی ها و مجسمه های خود را در این شهر آغاز کرد و پس از بیست سال تلاش، موفق شد آثار خود را دوباره به این شهر بازگرداند و به عرصه نمایش بگذارد. به دلیل همکاری این هنرمند با موزه مدرن فورت ورث احتمالا پس از ساخت شهر دیزنی لند شانگهای تمامی این آثار به این شهرک انتقال خواهد یافت؛ شهری که قرار است تمامی آثار آن، شخصیت های کارتونی باشد و توسط شرکت انیمیشن سازی والت دیزنی ساخته می‌شود.

مشاهده 766 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1253{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید