هتل رادیسون

نوشته شده توسط محمد صامتی

شهر رم ایتالیا از قدیمی ترین و پرجاذبه ترین شهرهای اروپایی است؛ که آثار باستانی و جاذبه های معماری آن سالانه  توریست های بسیاری را به این شهر کشانده و باعث شده که این شهر از لحاظ تعداد و تنوع هتل ها و سایر اماکن اقامتی قابل مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی نباشد.

دفتر معماری کینگ- روسلی (King Roselli)، که توسط جرمی کینگ و ریکاردو روسلی، تاسیس شده، دارای تجربه های فراوانی در زمینه طراحی هتل در شهرهای ایتالیا می باشد. از جمله این هتل ها می توان به هتل های "رادیسون" و "ریپا" اشاره نمود که در شهر رم ایتالیا ساخته شده.

در این میان با وجود موفقیت نسبی پروژه های مشابه، هتل "رادیسون" (Radissonn SAS (E.S) Hotel)، به دلیل جای گرفتن در میان پروژه های مطرح سال های اخیر اروپا و همچنین موفقیت در جلب توجه مسافرین شهر رم به عنوان نقطه عطفی در کارنامه حرفه ای این دفتر محسوب می شود. همچنین قرارداد طراحی و ساخت یکی از هتل های زنجیره ای شرایتون در شهر میلان با این دفتر منعقد شده است. توجه خاص این دفتر به سابقه تاریخی شهرهای ایتالیا، خصوصا رم به عنوان نقطه قوت طرح های آنها به شمار می رود. در این هتل نیز سعی در خلق معماری مدرن و امروزی و در عین حال مستند به اصول معماری سنتی ایتالیا نظیر شفافیت فضاها و استفاده مناسب از رنگ قابل تشخیص می باشد، خصوصا که این هتل از لحاظ موقعیت مکانی بسیار نزدیک به آثار باستانی این شهر و نیز در مجاورت ایستگاه قطار قرار گرفته است.

 

این هتل در بلوکی شهری به عرض 50 و طول 100 متر بنا گردیده که تقریبا نیمی از این مساحت به پارکینگی طبقاتی و نیمی به فضاهای اصلی هتل اختصاص یافته که این دو در نماهای اصلی ساختمان نیز قابل تفکیک می باشند. قرارگیری پارکینگ در شمال بلوک و طراحی حیاط مرکزی راهکارهایی در جهت کنترل آلودگی صوتی ناشی از تردد قطارها در راه آهن شهر رم بوده اند.

زیربنای هتل 15000 مترمربع بوده و شامل 235 واحد اقامتی در 10 تیپ متفاوت می باشد. فضاهای عمومی نظیر لابی، سالن کنفرانس به گنجایش 500 نفر، اتاق های جلسات، رستوران، کافی شاپ، کتابخانه و فضای مطالعه در طبقات همکف، اول و دوم قرار دارند که علاوه بر آنها استخر، فضاهای ورزشی، بار و رستورانی نیز در بام هتل می باشند.

واحدهای اقامتی در هر طبقه متشکل از چهل اتاق و دو سوئیت می باشند که در دو بازوی خطی جانمایی شده اند. فضای بین این دو بازو به حیاط و فضای سبز داخلی هتل اختصاص یافته است.

بازشوهای اتاق ها با ابعادی بزرگ و نورپردازی رنگی به سمت این حیاط داخلی گشوده می شوند که این نحوه ی نورپردازی به عنوان یکی از شاخصه های هتل، نظر هر عابری را در شب به خود جلب می کند.

در طراحی واحدهای اقامتی هتل سعی شده؛ با ایجاد تنوع در سامان دهی فضاها و مبلمان، نظیر جانمایی حمام و تخت خواب در مرکز اتاق، بر روی سکویی چوبی از تکرار الگوهای یکنواخت و استاندارد اتاق های اقامتی متداول پرهیز شود.

مشاهده 2786 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}996{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید