هتل فرودگاه شرایتون

نوشته شده توسط زهرا صامتی

ساختار عمودی با فرم هندسی منظم که در قلب ترمینال 2 فرودگاه "شارل دوگل" پاریس فرانسه در میان ترکیبی از فرم های افقی، قد برافراشته است، هتلی است که طراح آن کوشیده با به کارگیری مفهوم سادگی، احساس راحتی و آرامش را جایگزین احساس غربت و دلتنگی نماید.

"پل آندرو- Paul  Andreu" معمار فرانسوی با سی سال تجربه حرفه ای که عمدتا در حوزه طراحی فرودگاه ها بوده است تلاش خود را در جهت رسیدن به احساس سبکی و بی وزنی و شفافیت می داند و در صراحت و صداقت جزئیات ساخت می کوشد. این هتل در بالای "Module d,Echange"، قطب مرکزی حمل و نقل در قلب فرودگاه پاریس است. "Module d,Echange" تقاطعی از راه های ارتباطی متفاوت است؛ پله برقی هایی که یک میان بر به ترمینال 2 هستند، منوریل که به ترمینال 1 و پارکینگ اتومبیل ها متصل می شود، راه اصلی اولیه فرودگاه، ایستگاه قطار سریع السیر  TGVو قطار محلی  RER که فرودگاه را به مرکز کلان شهر پاریس متصل می کند. این مسیرهای پیچیده، علاوه بر اینکه در ایجاد فرم این هتل بسیار حائز اهمیت بودند، سبب تبدیل شده این بنا به یک نشانه بصری شد که معماری خالص آن نیز به این موضوع کمک می کند.

مساحت زیربنا هتل 15700 مترمربع است و شامل 270 اتاق لوکس و سوئیت می باشد. پذیرش، لابی و فضاهای عمومی هتل در داخل فضای تغییر مسیر که مسافران بین ایستگاه های قطار، ترمینال خطوط هوایی و منوریل یکی را انتخاب می کنند، قرار گرفته است. در لابی که دارای فضایی گرم و وسیع است، حجم شیشه ای قایق مانندی بر آن مسلط شده است. اتاق ها در اطراف آتریوم بیضی شکل قرار گرفته اند . فضاهای داخلی براق و پررنگ هستند و حاوی احساسی از سفر و عبور بوده و موقعیتی دنج و راحت را به مسافران خسته ارائه می کنند. حرکت در کریدورهای اطراف آتریوم گردشی مناسب و دلپذیر را در راه رسیدن به اتاق ها فراهم می کنند. سنگ مرمر سفید برای پوشش کف ها، ازاره ها و فضاهای خیس بکار رفته است. اتاق ها نسبتا کوچک اند و سیمایی کلاسیک دارند و در بردارنده ی شگفتی های لوکس بسیار و جزئیات کارآمد و مفید اند.

مشاهده 3462 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}497{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید