با کدو تنبل های پاییزی خانه تان را تزیین کنید

نوشته شده توسط مریم نیری

یکی از بهترین ایده های تزیین خانه، تغییر دکوراسیون متناسب با فصل است. کدو تنبل یکی از میوه های است که نماد ورود پاییز است. هر کشوری بسته به سنت و سلیقه کدو تنبل را برای جشن ها تزیین می کند.

کدو تنبل یکی از گونه های کدو است که به رنگ زرد مایل به نارنجی بوده و پوسته ای ضخیم دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدو تنبل می تواند از بروز بیماری هایی شبیه بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون، و دیابت وسرطان پیشگیری کند. انواع ویتامین ها، مقادیر زیادی بتاکاروتن و فیبر در کدو تنبل موجود است. جدای از این خواص و کاربرد کدو تنبل در سبد غذایی، کدو تنبل برای تزیین نیز ایده بسیار خوبی است. شکل و اندازه کدو تنبل به شکلی است که می توان از آن برای ساخت اشکال مختلف تزیینی در خانه به بهترین نحو استفاده کرد. حتی برای شب یلدا هم می توانید از این نمونه ها ایده بگیرید و تزیینات خاص و منحصر به فردی آماده کنید. استفاده از کدو تنبل برای این است که رشد کدو تنبل چند ماه طول می کشد و با تزیین آن در این فصل به مدت چند ماه دیگر نیز سالم می ماند.

decorate your home with autumn pumpkins 02

یکی از بهترین ایده ها برای پاییزی کردن حال و هوای خانه تزیین میز غذاخوری با کدو تنبل های پاییزی است. یک کدو تنبل بزرگ را خریداری کرده و درون آن را خالی کنید. داخل آن یک اسفنج قرار داده و درون آن را با گلهای رنگارنگ پر کنید. برای تزیین بشقاب های میز ناهارخوری تان می توانید از برگ های پاییزی کوچک و بزرگ استفاده کنید. می توانید از این کدو تنبل ها به عنوان پایه ای برای ظروف میز غذاخوری تان استفاده کنید.

decorate your home with autumn pumpkins 03

با استفاده از چند جاشمعی شیشه ای و کدو تنبل های مینیاتوری دکور شومینه تان را پاییزی کنید. از این جاشمعی ها به عنوان پایه های کدو تنبل مینیاتوری استفاده کنید. همینطور می توانید تعدادی کدو تنبل در شکل و سایزهای مختلف را روی طاقچه شومنیه تان بگذارید. برای زیبایی بیشتر برای لابه لای کدوها از برگ های رنگارنگ پاییزی استفاده کنید. یک تابلو منظره پاییزی زیبا را بالای طاقچه شومینه تان نصب کنید.

decorate your home with autumn pumpkins 04

از کدو تنبل هایی در ابعاد و سایزهای مختلف در جلوی درب ورودی و برای تزیین پله های ورودی منزلتان استفاده کنید. با استفاده از کدو تنبل مینیاتوری، یک حلقه بزرگ فلزی، برگ های پاییزی و... یک درکوب زیبای پاییزی برای درب ورودی خانه تان درست کنید. (درکوب های زیبای درب ورودی مطابق با چهار فصل سال)

decorate your home with autumn pumpkins 05

کدو تنبل های گرد را در سایزهای مختلف خریداری کنید. با اسپری رنگ و یا قلم مو تمام سطح کدوتنبل ها را رنگ کنید. صبر کنید تا خشک شود. از این کدو تنبل ها برای تزیین منزلتان استفاده کنید.

decorate your home with autumn pumpkins 06

در ادامه توجه شما را به مشاهده تصاویر بیشتر در زمینه تزیین خانه با کدو تنبل های پاییزی در بخش گالری تصاویر جلب می کنیم.

مشاهده 453 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1285{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید