مرکز فرهنگی تایچونگ

نوشته شده توسط زهرا صامتی

فرم 4 (Form4) نام تیم طراحی این ساختمان های متفاوت و جذاب می باشد که در مسابقه جایزه بزرگ طرح آینده شبکه های گسترده تایوان سال 2013، برنده مسابقه شدند.

مرکز فرهنگی تایچونگ (Taichung) در کشور تایوان ساخته خواهد شد، مرکزی که عنوان "نور- ماه - دروازه Luminous -Moon-Gate" را به خود اختصاص داده است. این مجموعه در اطراف یک کتابخانه عمودی و موزه افقی، در یک فرم تقریبا استوانه ای شکل سازمان دهی شده است. مجموعه ای که آرام بر بستر زمین قرار گرفته و در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

وجود فضاهای سیلندری شکل، محوری دوگانه در سایت ایجاد کرده که باعث چرخش در سایت می شود و امکان دسترسی عابر پیاده از خیابان های نزدیک و پارک شهری مجاور را به این مجموعه مهیا می کند.

این ساختمان نشان دهنده یک مفهوم فرهنگی مهم در این منطقه است؛ دروازه ای روبروی آینده ای متعهد و مسئول، دروازه ای احیا کننده مرکز زندگی اجتماعی مردم و نقطه عطفی برای جهت گیری به سمت مسائل فرهنگی مردم منطقه.

در این مجموعه، پلکانی بزرگ وجود دارد که از خیابان شروع می شود و به سمت کتابخانه هدایت می کند. کتابخانه ای که خود به 4 بخش بزرگ تقسیم می شود؛ انجمن، اتاق مطالعه، آبشاری باشکوه و اتاق خالی برای تفکر.

وسعت فضاهای این مجموعه به عموم مردم امکان حضور می دهد و فرصتی برای یادگیری بهتر، تجربه و فراگیری مهارت هایی خاص را به آنها می دهد. این مجموعه به زندگی مردم تایچونگ در زمینه های مختلف آموزش و پرورش، رشد فردی، مهارت های شهروندی و فعالیت های هنری رونق خواهد بخشید.

مشاهده 3082 مرتبه
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید