تالار شهر بیلبائو

محل جدید تالار شهر بیلبائو در سن آگوستین (San Agustín) واقع در کشور اسپانیا و در مقابل نمای پشت کاخ نیوباروگو (Neobaroque Palace) است که در سال 1892 توسط گروه IMB Arquitectos به سرپرستی خواکین روکوبا (Joaquin Rucoba) طراحی شد.

در این تالار، برای افزایش ارتباطات و بهبود دسترسی ها، سعی شد تا مردم را بیشتر درگیر کنند و لذا فضاهای عمومی که در حکم یک میدان کوچک بودند را ایجاد کردند.

کل تالار به دو بخش تقسیم شده و سعی بر آن بوده تا حد امکان از تناسباتی استفاده شود که مقیاس انسانی داشته باشد و عابر پیاده از آن لذت ببرد. در طراحی داخلی تالار هم از مبلمان قابل انعطاف استفاده کردند تا در طبقات مختلف، انواع مختلفی از دفاتر، مکان های کاری و محل های استراحت را به وجود آورند.

از نقطه نظر بهبود محیط زیست، استراتژی ها و اقدامات مختلف برای افزایش کیفیت محل کار و به حداقل رساندن مصرف انرژی و تولید گازهای گلخانه ای CO2 به تصویب رسید.

اما نمای متفاوت این تالار، پاسخی به درخواست تابش خورشید است. پوسته ای که قابلیت تعمیر و نگهداری و تنظیمات را به خوبی دارد. سیستم های روشنایی مصنوعی هم با توجه به میزان دریافت نور طبیعی از محیط ، سطح درخشندگی متفاوتی دارند. در کل می توان گفت امکانات استفاده شده در تالار شهر بیلبائو با حداکثر استاندارد های بهره وری، طراحی و ساخته شده است و ترکیبی به صرفه حتی در مصرف آب  دارد.

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}491{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید