MPavilion

نوشته شده توسط زهرا صامتی

پروژه MPavilion با الهام از آمفی تئاترهای باستانی و محصور با تپه ای سبز از گیاهان بومی در سال 2017 و با طراحی رم کولهاس و دیوید گیانوتن از شرکت معماری OMA در باغ ملکه ویکتوریا شهر ملبورن استرالیا ساخته شد.

برای هزاران سال، مردم به آمفی تئاترها می رفتند تا از واقعیت روزمره خود فرار کنند و خود را در لذت محیط آمفی تئاترها گم کنند؛ این دقیقا همان کاری است که عناصر صوتی و تصویری پروژه MPavilion آن را به خوبی انجام می دهد و در واقع، سنت ها و معماری گذشته را با عناصر طراحی نوآورانه کنونی تلفیق می نمایند.

MPavilion

گفتنی است که؛ پروژه MPavilion، چهارمین پروژه بنیاد نائومی میلگروم است، که مورد حمایت شهرداری ملبورن، دولت ایالت ویکتورین می باشد. رم‌کولهاس و دیوید گیانوتن در مورد این پروژه چنین می گویند: "طرح ما در جهت برانگیختن و ترغیب انواع فعالیت ها از طریق ماهیت و طبیعت قابل تنظیم طرح و برآمده بودن از محیط طبیعی بلافصل اطراف آن بود. ما خوشحالیم که این پروژه می تواند به عنوان تئاتری برای بحث و گفتگو در مورد شهر و توسعه آن عمل کند و به گفتمان شهری و مدنی ملبورن یاری رساند."

سازه روکش آلومینیومی سقف با طول و عرض 19 متر بر فراز دو جایگاه تماشاچیان قرار دارد که یکی از آنها قابلیت چرخش دارد. همچنین عمق دو متری این سقف شناور برای حظار ایجاد سایه می نماید و فضای تاسیسات برقی، صوتی و خدماتی را نیز فراهم می آورد.

MPavilion

مشاهده 892 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1215{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید