پارک رویایی کیش

نوشته شده توسط زهرا صامتی

دو برج پویا و پر انرژی در جزیره زیبای کیش، در کنار همدیگر، مجموعه ای باشکوه را رقم زده است. مجموعه ای که طراحی آن توسط شرکت D+R Dipiuerre Architettura از سال 2011 شروع شده و تا سال 2016 به اتمام می رسد.

در این معماری سعی شده است که ساختمان به نحوی طراحی شود که از هر سمتی که به بیرون نگاه می کنیم، دید و منظری متفاوت مشاهده شود. در ضمن کلیه فضاها با عملکرد طبقه همکف هماهنگی دارد و همه چیز به هم مربوط می شود. این پروژه در زمینی به مساحت 8 هزار مترمربع قرار گرفته و سطح اشغال آن 49 هزار و 500 مترمربع می باشد.

پارک رویایی کیش

معماران طرح معتقدند؛ به نحوی این بنا را طراحی کرده اند که گویی، این دو برج از دل خاک متولد شده و توسط باد شکل گرفته اند، به طوری که برای بدست آوردن فرمی که نشان دهنده هویت کیش باشد، از بازتاب دریا، زمین دشت های سوخته و سبز استفاده کرده اند. تمرکز اصلی مجموعه در قسمت هتل و تجاری است که همگی به هم متصل هستند. یکی از قابل توجه ترین قسمت های این مجموعه؛ پارک ها و باغ هایی که در طبقات مشاهده می شوند که به شکل طبیعی ساخته شده و منجر به حداکثر بهینه سازی و بهره برداری از آب و هوای منطقه شده اند. این پارک قرار است در کنار خیابان جهان جزیره کیش احداث شود.

پارک رویایی کیش

مشاهده 3154 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}848{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید