خانه قروه کردستان

نوشته شده توسط زهرا صامتی

خانه قروه کردستان یکی از خانه های مدرن ایرانی، در شهر قروه کردستان (90 کیلومتری مرکز کردستان) می باشد، که با طراحی منحصر به فردش توجه زیادی را به خود معطوف کرده. در واقع خانه قروه واکنشی است در برابر نماها و ساختمان های تکراری و بی هویت و پراکنده در شهرهای ما. در ضمن این خانه به خواست کارفرما (فرشته عبدالملکی)، به صورت دو واحد مجزا طراحی و ساخته شده. خانه قروه شامل یک دوبلکس مسکونی و یک سوییت مستقل چند منظوره جهت زندگی و کار است.

خانه قروه در زمینی به مساحت 190 مترمربع و مساحت ساخته شده ۵۴۰ مترمربع، به معماری رضا نجفیان از دفتر معماری رنا دیزاین، در طی سال های 1394 تا 1396 و با همکاری تیم طراحی: مریم نجفیان، مریم پورمحسن، مینا نظم جو، محمدحسین حمزه لویی، اوژان سلیمی، زهرا فروغی، به ثمر نشست.

house of qorveh 05

با توجه به تمایل کارفرما به فضاهایی با ماهیت گرم سعی بر آن بوده تا با بکارگیری مصالح طبیعی چون آجر و چوب، خانه ای آرام، صمیمانه و دلنشین ایجاد گردد. با توجه به مطالعات و بررسی های منطقه ای و آنالیز صورت گرفته بر تیپولوژی و مورفولوژی همسایگی های مجاور پروژه در بستر جدید شهری، که منجر به تولید نماهایی با گرافیک دو بعدی و فاقد ارزش های معماری با هویت بوده، در این پروژه تلاش شده است که کالبد بیرونی این پروژه، حجمی تندیس گونه از مصالح ماندگار و با اصالت را به عرصه ظهور برساند.

استفاده ریتمیک از آجر در رج بندی خانه قروه به عنوان یک مصالح اصیل و قدیمی، ملودی دلنشینی است که با زیبایی شناسی امروزی تلفیق و پروژه ای فاخر با جزئیات فنی پیشرفته را تشکیل می دهد.

house of qorveh 13

سازه این بنا فلزی بوده و برای گرمایش آن از سیستم گرمایش از کف به همراه رادیاتور استفاده شده و از کولر آبی جهت سرمایش آن بهره گرفته شده است. تاسيسات مکانیکی آن بر عهده "آرش فردیار"، تاسیسات الکتریکی"رضا باقرنژاد"، سازه"علی نقوی" و مدیر اجرایی"محسن نیک پی" می باشد.

مشاهده 777 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1244{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید