دفتر کار وب سایت آپارات در تهران

در حال حاضر وب سایت آپارات برترین سرویس اشتراک‌گذاری محتوای ویدئویی ایران می باشد. وب سایت آپارات در بهمن 1389 به کاربران ایرانی معرفی شد و اکنون به سرویسی محبوب تبدیل شده. بدیهی است با توجه به جایگاه کنونی آپارات، کار طراحی دفتر کار این وب سایت در تهران، برای گروه معماری Qastic بسیار حائز اهمیت بود.

شرکت Qastic در سال 1395 کار طراحی دفتر کار وب سایت آپارات، در بلوار مدرس شهر تهران را، در زمینی به مساحت 600 مترمربع آغاز نمود. ایده اولیه طراحی دفتر کار وب سایت آپارات بر اساس دو پرسش اصلی زیر شکل گرفت:
1- چطور می توان یک دفتر کار با پلان باز طراحی نمود تا تعامل و همکاری بین کارکنان در فضای موجود بیشتر شود؟
2- چطور می توان فضاهای کاری خصوصی ایجاد نمود که کارکنان در عین مستقل بودن، با سایر بخش های دفتر اداری نیز ارتباط و تعامل داشته باشند؟

تجزیه و تحلیل نیازهای موجود در این دفتر کار، تعریف جدیدی از فضاهای مختلف را شکل داد، به نحوی که فضایی مانند پله ها نه تنها به عنوان یک عنصر عمودی بین طبقات، بلکه به عنوان یک آمفی تئاتر کوچک عمل می کنند و بدین ترتیب فرصتی برای گردهمایی، سخنرانی و یا صرفا محل استراحت در ساعات کار یا ناهار را برای کارمندان فراهم می آورند.

 دفتر کار وب سایت آپارات در تهران

کانسپت دیگر طراحی دفتر کار وب سایت آپارات، افزایش شکاف بین راهروها و دفاتر کار بود. این افزایش شکاف، باعث ایجاد ویدهای مرتفع و فضاهای سبز گردید و بدین ترتیب فضایی پویا را فراهم آورد که در نتیجه آن، مکالمات بین کارکنان در طبقات بالا و پایین را برای بهره وری بیشتر در طول ساعات کاری فراهم ساخت.

 دفتر کار وب سایت آپارات در تهران

از دیگر الزامات اصلی طراحی داخلی دفتر کار وب سایت آپارات، استفاده از نور طبیعی در تمام بخش های این دفتر بود و بدین صورت استفاده از نور طبیعی برای 75 بخش اداری کوچکتر این دفتر، توسط پارتیشن ها و دیوارهایی شیشه ای فراهم شد.

دفتر کار وب سایت آپارات در تهران

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1216{/gallery}

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما