مجتمع تجاری وست ساید

نوشته شده توسط محمد صامتی

تنوع و پویایی بی حد و حصر، اکنون دیگر به شاخصه ای آشنا در آثار دانیل لیبسکیند (Daniel Libeskind) تبدیل شده، تنوعی که در ترکیب هایی جسورانه و فرم هایی نامتعارف هر بار به نحوی متفاوت نمایان شده و گویی پایانی بر آن وجود نخواهد داشت.

مجتمع تجاری چند منظوره وست ساید با تاکید بر لزوم توجه به اصول معماری پایدار، در سال 2009 ساخته شد. در طراحی این مجموعه، کاهش ترافیک شهری، تشویق مخاطبین به استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی و سهولت دسترسی و استفاده از گرمای هدر رفته در فضای تجاری برای گرمایش استخر و سونا، به عنوان راهکارهایی برای دستیابی به پایداری انرژی مدنظر معمار قرار گرفته اند.

مجتمع تجاری وست ساید 

این مجتمع شامل مجموعه ای از عملکردهای تجاری و تفریحی می باشد که در کنار یکدیگر بخش عظیمی از نیازهای مخاطبین را در مقیاس شهری برآورده می سازند. بخش اصلی مجتمع، ورودی شهر برن (Bern) در کشور سوئیس (Switzerland) می باشد که بر روی بزرگراه و در راستای شمال جنوب قرار گرفته و شامل فضاهی تجاری کلان می باشد.

مجتمع تجاری وست ساید

بخش های دیگر مجموعه عبارتند از؛ رستوران ها، سینما، سالن های آمفی تئاتر در جنوب بزرگراه، استخر و مجموعه آب درمانی در شمال بزرگراه و هتل که بنایی ده طبقه بوده و مستقیما با فضاهای تجاری در ارتباط می باشد.

مجتمع تجاری وست ساید

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مجموعه لوله های ضخیم تاسیسات مجموعه است که با رنگ قرمز در هم تنیده شده و همچون تندیسی انتزاعی در حاشیه بزرگراه در معرض دید قرار گرفته است.

مجتمع تجاری وست ساید

مشاهده 1478 مرتبه

گالری تصاویر (برای مشاهده لطفا عضو شوید)

{gallery}1163{/gallery}
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید