انواع سبک های عکاسی، قسمت دوم

نوشته شده توسط فاطمه دژمان

در قسمت اول انواع سبک های عکاسی با سبک های پرتره و مستند آشنا شدیم. در این قسمت با تعدادی دیگر از انواع سبک های عکاسی آشنا می شویم.

3- عکاسی معماری: موضوع اصلی در اين نوع عکاسی ساختمانها، بناهای تاریخی و شهرها است که تلاش می شود تا مهمترين جنبه های يک اثر معماری به شکلی زيبا و چشم نواز به تصوير کشیده شود. در عکاسی معماری، عکاسی از داخل بناها نيز بخشی از کار را در بر می گيرد. از جمله عکاسان این عرصه می توان افراد زیر را نام برد:

BROWN CAROLYN- SEXTON JOHN- FRITH FRANCIS- MINOR WHITE- JACKSON WILLIAM HENRY- LAUGHLIN CLARENCE JOHN- PALMER PHIL- TURNER PETE- PERKIS PHILLIP- Gursky Andreas

CAROLYN BROWN 

CAROLYN BROWN

4- عکاسی مد و تبليغات: تبليغات نقش بسيار مهمی در معرفی کالا و خدمات دارد و يکی از ارکان اصلی هر کار تبليغاتی، بدون شک يک عکس خوب است. عکاسی مد و تبليغات نقش بسيار مهمی در اقتصاد کشورها دارد. کار يک عکاسی تبليغاتی موفق، ترکيب سنجيده ای از روانشناسی، جامعه شناسی، هنر و فناست. از جمله عکاسان این عرصه می توان افراد زیر را نام برد:

Duffy Brian- Testino Mario- JON VAN GORDER

 GORDER JON VAN: Evian

GORDER JON VAN: Evian

5- عکاسی سينما و تئاتر: تهيه کنندگان و کارگردانان سينما و تئاتر، برای کاربردهای گوناگون نيازمند عکسهای پشت صحنه و هنگام اجرای نمايش هستند، گروهی از عکاسان در اين زمينه ها فعاليت می کنند. عکاسان سينما افزون بر ثبت رويدادهای پشت صحنه فيلم و گريم هنرپيشه ها، صحنه های ناب يک فيلم را نيز به تصوير می کشند. عکاسان تئاتر نيز افزون بر اين کارها تلاش می کنند تا نقطه های اوج داستان و نمايش را ثبت کنند. از جمله عکاسان این عرصه میتوان افراد زیر را نام برد:

Cardiff Jack- Hurrell George

George Hurrell: Billy Haines 

George Hurrell: Billy Haines

6- عکاسی نجومی: عکاسی نجومی، يکی از شاخه های تخصصی عکاسی است و موضوع آن، آسمان، ستاره ها و کهکشان ها است. اينگونه عکاسی دارای پيچيدگی های فنی خاصی است و به ابزار دقيق و گران قيمت نياز دارد. عکاسانی که می خواهند در اين زمينه فعاليت کنند بايد آگاهی های زيادی در مورد نجوم داشته باشند. عکس های توليد شده در اين شاخه از عکاسی افزون بر کاربردهای علمی، ممکن است کاربردهای تزيينی هم داشته باشند.

7- عکاسی هنری: عکاسی می تواند به جز زمينه هايی که اشاره شد، به عنوان يک وسيله بيان هنری به کار گرفته شود. هنرمندان عکاس، شهرها، طبيعت، مکان ها و حتی خودشان را دست مايه کار قرار می دهند و انديشه و دريافت های خود را از زمانه و محيط در قالب عکس ارائه می کنند. شايد بتوان گفت عکاسی هنری (فاین آرت) متنوع ترين شکل عکاسی است، که همگام با ديگر رشته های هنری رشد کرده و به طور مستمر در حال دگرگونی است.

Ray Man- DOSAL HERMINIA- UELSMANN JERRY- HOCKNEY DAVID- SKOGLUND SANDY- HAAS ERNEST- LUEDERS MARTIN- GROOVER JAN

 HERMINIA DOSAL: BLUE TREES TUSCANY 1999

HERMINIA DOSAL: BLUE TREES TUSCANY 1999

مشاهده 615 مرتبه
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید